| blackmambajdjfjfj a întrebat:

Am o întrebare, cum pot afla acordurile unei piese în funcție de gamă acesteia? Cânt la chitara și de multe ori mi se spune gama cântării, însă nu știu ce acorduri are aceasta și cum ar trebui sa le aflu, ma puteți ajuta?
Fundă

1 răspuns:
| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Ori dupa ureche, adica incerci sa le canti pana crezi ca suna la fel, ori trimite un link la piesa si iti zic. Eu dupa ureche fac, incercand la clapa sa'mi dau seama ce acorduri sunt in ea