| alexutsuuu a întrebat:

Stie cineva cum o cheama d fapt pe Rihanna?

Răspuns Câştigător
| alisa05 a răspuns:

Robyn Rihanna Fenty (născută pe 20 februarie 1988 în Saint Michael) este o cântăreaţă, muziciană, textieră şi dansatoare din Barbados.[8][9] Cunoscută sub numele de Rihanna, ea a debutat în anul 2005 prin intermediul discului single „Pon de Replay" care a ocupat poziţia secundă în clasamentul Billboard Hot 100.[10] Ulterior piesa a fost inclusă pe primul album al interpretei, intitulat Music of the Sun, care a fost lansat în vara aceluiaşi an.[11] Discul conţine o mixtură între stilurile pop, reggae şi dancehall, evidenţiată prin intermediul unor influenţe preluate din muzica caraibiană.[12][13][14] În primăvara anului 2006 începea promovarea unui nou album de studio, A Girl Like Me,[15] care avea să devină un succes comercial,[16] fiind vândute peste un milion de exemplare numai în S. U. A.[11] În prima parte a anului 2007 a fost lansat discul Good Girl Gone Bad,[17] ce include compoziţii de succes precum „Umbrella",[18] „Don't Stop the Music" sau „Disturbia".[19][20] Spre deosebire de înregistrările sale precedente, albumul Good Girl Gone Bad conţine un stil muzical preponderent dance, în defavoarea genului dancehall-reggae abordat în trecut.[21]

La începutul anului 2009 interpreta a fost implicată într-un scandal mediatic de proporţii, în momentul în care iubitul său, cântăreţul Chris Brown, a comis acte de violenţă domestică asupra sa.[22][23][24] Ulterior, la finele aceluiaşi an, începea comercializarea unui nou album de studio, Rated R,[25] care include şlagărele „Russian Roulette" şi „Rude Boy".[26][27] love struck fundita? :X

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robyn rihanna fenty

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robyn Rihanna Fenty

| Laly_4113 a răspuns:

Robin Rihanna Fenty

| z0uzh0lina a răspuns:

Robyn Rihanna Fenty. funda pleaseeeee?

| Rukhsandra a răspuns:

Robyn Rihanna Fentybatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robyn Rihanna Fenty http://ro.wikipedia.org/wiki/Rihanna.

NOname
| NOname a răspuns:

De acord cu ceilalti. big grin thumbs up laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt o cheama Rihanna Barossana big grin

| SaȘha_7030 a răspuns:

Robyn Rihanna Fenty

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feti

| ραρυƨнıcα a răspuns:

Robin Rihanna Fenty

| AnonimuszWss a răspuns:

Robyn rihanna fenty