| Angel_5977 a întrebat:

Stiti vreau site de unde pot descarca ce melodie vreau eu?

Răspuns Câştigător
| Alexandra_3922 a răspuns:

Http://downloadromania.blogspot.com/2007/12/ce-poti-cauta-si-downloada.html

baga pe a doua coloana unde scrie cauta pe fileshare.ro si da cautare... dupa da pe melodie si download ...bafta! o fundita te rog?

4 răspunsuri:
| xFaith a răspuns:

Da! am eu un program unde pot descarca muzicaa si videoclipuri de pe trilulilu! daca vrei da-mi msg cu id tau si ti`l dau

| RenataG a răspuns:

Http://www.mp3ro.net/

1. Last.fm: Web-radio adaptabilă gusturilor noastre.

2. IMEEM: Aici se găsesc cele mai bune piese atât ale artiştilor consacraţi cât si ale celor debutanţi.

3. Songza: Motor de căutare pentru muzică.

4. Thesixtyone: Muzică a artiştilor debutanţi.

5. Grooveshark: Muzică a artiştilor debutanţi.

6. SpiralFrog: După înregistrarea gratuită la acest serviciu aveţi acces la o imensa arhiva muzicală ce acoperă toate gusturile.

7. Mp3eq: Permite descărcarea de fişiere mp3 de pe o multitudine de site-uri web precum şi vizualizarea diferitelor clasamente din lumea întreaga.

8. Jamendo: Muzică a artiştilor debutanţi sub licenţa creative commons.

9. Live Music Archive: Aşa cum sugereaza şi numele acest serviciu permite descărcarea gratis a concertelor.

10. Songerize: Căutare si ascultare de muzica gratis.

11. Free Music Zilla: Permite descarcarea gratis de muzică de la servicii precum IMEEM, Last.fm, Pandora, Myspace, eSnips, Mog, Digg, etc.

12. DEEZER: Muzică gratis pentru toate gusturile.

13. SeeqPod: Caută si ascultă muzică de pe diferite site-uri web.

14. MOG: Muzică gratis pentru ascultat şi sharing.

15. MACIDOL: Oferă posibilitatea utilizatorilor înregistraţi sa descarce muzica pentru iPod.

16. Jango: Căutare si ascultare de muzica gratis.

17. OurStage: Muzică a artiştilor debutanţi.

18. Allmusic: Informaţii despre artişti şi trupe cu posibilitatea de a asculta/descărca unele piese gratis.

19. MyBloop: Serviciu de storage gratuit unde se găseşte şi muzică gratis.

20. Unsigned Band Web: Muzică a artiştilor debutanţi.

21. Soundflavor: Informaţii despre artişti sau trupe cu posibilitatea de a urmari unele videoclipuri gratis.

22. Live365: Permite ascultarea de muzica in mod gratuit.

23. iLike: Muzică a artiştilor debutanţi.

24. Dizzler: Caută şi ascultă muzică, vezi videoclipuri şi multe altele.

25. Finetune: Asculta gratis muzică şi crează playlist.

26. Digitally Imported: Pentru iubitorii muzicii de discoteca.

27. Tagoo: Ascultă muzică gratis.

28. PureVolume: Muzică a artiştilor debutanţi.

29. The Hype Machine: Găseşte si shareaza muzica gratis.

30. GarageBand: Muzică a artiştilor debutanţi.

31. Musicovery: Web-radio personalizabilă cu muzică a artiştilor debutanţi.

32. Music: Muzică si videoclipuri de urmarit on-line sau pentru a fi descărcate gratis.

33. Jamwave: Muzică a artiştilor debutanţi.

34. Opsound: Muzică gratis ce poate fi remixată fară implicaţii legale.

35. MySongCast: Muzică a artiştilor debutanţi.

36. Magnatune: Oferă posibilitatea de a asculta piesele în format mp3 la calitate superioară înainte de a le achiziţiona.

37. Liveplasma: Liste de artişti preferaţi ce pot fi împărtăşite prietenilor.

38. Project Playlist: Creare si sharing de playlist personalizate.

39. Newgrounds: Muzică a artiştilor debutanţi.

40. Roxwel: Pentru iubitorii muzicii rock.

41. Artists Direct: Videoclipuri şi muzică gratis