| Daniel9988 a întrebat:

De la ce varsta pot sa ii dau copilului carne? Din cate am inteles de la 6 luni e bine sa incep sa ii dau legume si fructe alcaline, care sa nu irite digestiv.

4 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

La 6 luni se începe diversificarea meniului.Se începe cu legume pasate şi pireuri de fructe, nu mai mult de 2-3 mese pe săptămînă. Sepoate întroduce un nou aliment la două săptămîni.Carne de pasăre slabă se poate da după vîrsta de un an.

| Daiiiiana a răspuns:

Bună!
http://www.qbebe.ro/......copilului_
Aici găsești toate detaliile, inclusiv modul de preparare al cărnii pentru copil.

| Daniel9988 explică (pentru Daiiiiana):

Multumesc!

| Daiiiiana a răspuns (pentru Daniel9988):

Cu drag. happy