| Apetrei_Bogdan_1995 a întrebat:

Http://stirileprotv.ro/......ndati.html

Ca parinti ati respecta aceasta lege si ce i-ati spune copilului daca ar intreba "De ce?"

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu da statul amenzi usturatoare si parintilor care au copii fumatori, alcoolici, se drogheaza, etc? Eu n-am auzit sa fie sanctionati parintii care isi lasa copiii(minori) sa-si pericliteze sanatatea.

Nu miroase a ceva stricat toata treaba asta?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum afla statul cine sta la calculator si cat sta? O porcarie. Tara noastra arde si baba se piaptana.

E o absurditate si nu se va implementa.

Tine de propria raspundere de cum iti educi copilul. Statul sa scoata locuri de munca, nu sa isi propuna planuri stupide cu noile generatii de a deveni cat mai sanatos educate si apoi ca sa vada ca n-au un viitor oricum in tara asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare copiii acelor politicieni de 2 lei care au idei briliante cate ore stau la calculator?

| lpavel a răspuns:

EventLogger - frumos raspuns, asta am vrut sa zic si eu!
Dar eu mai completez : cine face asemenea legi sigur are probleme cu capul, nu ca legea n-ar fi buna dar e imposibil sa prinzi pe cineva facand asta! Concluzie : cei/cel care a facut legea asta e atat de prost incat nici el nu stie, ar trebui sa-i spuna cineva!

| RaduTN a răspuns:

De unde știe statul că stau la calculator mai mult de 4 ore? Magie neagră, sau cum?

| Fatamuntilor a răspuns:

Un parinte responsabil va cauta cele mai bune argumente pentru a convige copilul de asta.
Tine de constiinta parintelui si nu e nevoie de legi in acest sens
Eu as amenda parintii care cersesc impreuna cu copii sau mai rau care ii pune sa cerseasca.Lucru mai usor de verificat.

| TheCuteOne a răspuns:

N-au cum să-şi dea seama cât stă un copil la calculator. Pun camere ascunse, sau cum fac? Nu se va respecta această lege şi oricum statul nu va avea grijă. Eu chiar dacă sunt minoră am grijă singură de mine şi stau maxim patru-cinci ore în faţa PC-ului.