| Florentina9210 a întrebat:

Niciodata nu am inteles de ce unele "mame" isi abandoneaza copiii sau ii ucid, sunt alte femei care ar face orice sa aiba unul prin orice mijloc, si nu il au.

Bun, am inteles, nu au posibilitate materiala sa creasca unul, dar macar sa il faca si sa il dea spre adoptie. Daca "tatal" nu este in stare sa isi asume responsabilitatea aceasta.

Cum e posibil ca mama sa nu iti iubesti copilul?

Răspuns Câştigător
| ALittleDeath a răspuns:

Alea sunt femei cu probleme, nu mame

37 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Au probleme la scufita, asta este singura explicatie rationala. Alea nu sunt mame, sunt niste p a n a r a m e ce fac umbra degeaba pamantului!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ai dreptate! De exemplu, chiar eu am o prietena din alt oras, ne mai vizitam noi, si are un copil la varsta de 19 ani. Tatal, nu se stie de el. Dar ea, a ales sa-l creasca. O fata demna de admiratie!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce mame? Alea nu sunt mame. Ele au vrut doar sex.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai daca tot l-au facut, sa-l asume. Cand vad fetele astea de 14-15 ani, proaste rau de tot, se *** dar nu se protejeaza si se vad apoi cu plozi. Iar in incultura lor, ce le vine prin cap? Sa faca avort! Pai stai putin, ele au avut sansa sa se nasca, ele de ce vor sa omoare un suflet? Acel suflet si acel om de obicei ar putea ajunge inginer, doctor si asa mai departe! Respect mamelor care fac copii si ii cresc!

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Da, dar macar sa se fi protejat... daca stiau ca nu au nevoie de un copil.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Exact. Nu toti au mentalitatea aceasta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

In general astea fac cei care nu isi permit...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

E bine ca exista optiunea adoptiei, acei copii au sansa unei familii normale care ar putea iubi acel copil!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pai eu ce zic. Copilul are sansa de a ajunge mai bine. Ar duce o viata mai buna,

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Cat costa ma un prezervativ? 10 lei. Dar e placerea mai mare daca o fac fara.
Si uite ca ''placerea'' aceasta aduce cu ea consecinte.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Pai da, asa sunt unii. Inconstienti.

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Inconstienta ca inconstienta dar copilul nu are nicio vina!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Florentina9210):

Asa e. Dumnezeu o sa faca ce e bine.

| vladeusebiu a răspuns:

Aceste femei de care spui sunt femei cu probleme mintale de asta isi lasa copii sau ii ucid

| Florentina9210 explică (pentru DoarBogdan):

Adevarat!

| Florentina9210 explică (pentru vladeusebiu):

Probleme mintale, au!
probabil ca si din cauza lipsei banilor.
Sunt mai multe optiuni.

| DoooarEuuu a răspuns:

Pai asta se intampla la familiile in care nu au bani si care consuma alcool excesiv. Iar copii incep cu "hai da-mi 1 leu ca vreau sami aiu biscuiti" si ei spun ca nuuuu n-am banii. Dar peste 10 min ii vezi cu tuica in mana. Bine se poate intampla si la famili mai mari dar mai rar. Este posibil ca acele mame care fac asta inca sa aiba minte aunui copil de 8 ani ori sa fie ceva gen psihopate. si daca ii intrebi cei ala un prezervativ probabil o sa raspunda ceva gen: ce vin e ala?

| Florentina9210 explică (pentru DoooarEuuu):

Ceva de genul laughing

| DoooarEuuu a răspuns (pentru Florentina9210):

laughing)
Ce repede ai raspuns la raspunsul meu laughing

| Florentina9210 explică (pentru DoooarEuuu):

Am fost pe faza. laughing

| DoooarEuuu a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta amvrut sa zic eu big grin

| Lawliet14 a răspuns:

Pai bine, dar tatii sunt mai buni?

| Florentina9210 explică (pentru Lawliet14):

In niciun caz.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Umanitatea este in deriva.

| Florentina9210 explică (pentru SergiuBoss11):

Exact!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Florentina9210):

Oricum,daca au recurs la un asemenea gest, in locul unui avort, inseamna ca aveau si ceva retard mintal, la propriu.

| Florentina9210 explică (pentru SergiuBoss11):

Cu siguranta!

| TheWomanCat a răspuns:

Fiecare are punctul lui de vedere.Asa cum nu toti putem fi bogati tot asa exista si persoane cu suflet rau.Ca mama poti sa simti atasament fata de copilul tau sau dispret.Depinde de parinti, conditii, modul de gandire si cel mai important TATAL copilului.

| RAY a răspuns:

Cand vom intelege ca suntem animale aceste chesti nu vor fi ceva de mirare,e ceva normal si la alte speci femelele nu au grija de puiul lor, inclusiv in acelasi specie indivizi se comporta diferit au personalitati diferite plus ca traim intro tara saraca cu foarte putina educatie,bun simt etc sunt multe mame care fac copii din multe motive, multe mame vor sasi asigure existenta facand copii daca tatal x le lasa ele vor lasa si copii, sunt multe acest tip de femei genul intretinute apoi copile proaste fraierite de copii, nu doar la noi se intampla de astea si in multe locuri, femeile multe fac copii pentru a sta cu acel barbat, barbatul avand copil e obligat sa stea cu el, dupa cum se vede omul are interese in orice situatie, cand acele interese nu sunt implinite e capbil de orice lucru, in mod biologic o mama trebuie sasi iubeasca copii dar sunt multe cazuri in care nu fac asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Acelea care fac asa ceva nu pot fi numite mame, sunt criminale, cum sa faci avort? sau sa i ti arunci copilul nou nascut in gunoi? Alea care fac asa ceva merită inchisoare, din păcate multe românce fac asa ceva, ele vor doar plăceri sexuale, nu constientizeaza pericolul unei sarcini la vârste fragede, ele cred ca se pot juca la infinit cu asta, sex avort, sarcină, aici devină sunt părintii acestor fete, mamele lor care nu le educă cum trebuie, le lasă de capul lor, si ele fac numai prostii, din păcate societatea asta merge din rau in mai rau, asa ca treba lor cum face fiecare. O seară bună si multă sanatate, tu ce faci? Esti bine?