| Florentina9210 a întrebat:

Niciodata nu am inteles de ce unele "mame" isi abandoneaza copiii sau ii ucid, sunt alte femei care ar face orice sa aiba unul prin orice mijloc, si nu il au.

Bun, am inteles, nu au posibilitate materiala sa creasca unul, dar macar sa il faca si sa il dea spre adoptie. Daca "tatal" nu este in stare sa isi asume responsabilitatea aceasta.

Cum e posibil ca mama sa nu iti iubesti copilul?

Răspuns Câştigător
| ALittleDeath a răspuns:

Alea sunt femei cu probleme, nu mame

37 răspunsuri:
| Florentina9210 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, sunt foarte bine, fericita! big grin

| EyePreciateYou a răspuns:

O mama care nu isi iubeste copilul nu merita sa fie considerata om. Diferenta dintre om si animal este ratiunea. In momentul in care o mama nu isi iubeste propriul copil, este evident ca persoana nu rationeaza corect, deci are probleme la mansarda. Exista un pret pe care o persoana de genul il va plati: constiinta.

| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Probabil nu isi dorau unul si se gandesc ca daca nu mai exista nu se vor mai gandi la asta sau ceva

| Mayhem666 a răspuns:

O mama care nu isi iubeste copilul, nu se poate numi mama, daca ar fi mama in adevaratul sems al cuvantului l-ar creste si de una singura, fara ajutorul nimanui, ar fi foarte greu ce e drept, dar acel copil ar sti ca mama lui il iubeste si ca ar face orice ca el/ea sa fie fericit/a!

| ubox7007 a răspuns:

1. Nu ai cum sa intelegi, decat daca esti in locul uneia.
2. Ce legatura are mama care are copii cu cea care isi doreste? Nici una, nu este nimeni obligat sa produca pentru altul.
3. "Daca ''tatal'' nu este in stare sa isi asume responsabilitatea aceasta." sunt si cazuri in care tatal nici nu stie, dar si-ar fi dorit sa intretina copilul.
4. Pur si simplu este posibil. Faptul ca tu nu poti intelege, nu inseamna ca toti sunt ca tine, uni au alt motor de gandire, deci automat alt fel de a lua decizii si altfel de a fi.

| LiveTheMoments a răspuns:

Nici eu nu le inteleg. Niste cretine!

| q2amyra a răspuns:

Te gandesti ca multe "mame" au ramas însărcinate prin viol? Și poate de aceea nu-și vor copilul, din moment nu aveau în plan sa aiba unul. Dar oricum, nu i o soluție sa l omori sau abandonezi.