| ahko a întrebat:

A facut cineva novena Sfantului Anton? I s-a indeplinit dorinta? Eu am facut-o de doua ori si mi s-a indeplinit, nu imediat dar mi s-a indeplinit. Acum o fac din nou pentru ca iar am o problema ( de suflet) si sper ca Dumnezeu prin Sfantul Anton sa ma ajute si de aceasta data.

5 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Alte minciuni mai vesele nu ai?

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Rugaciunile noastre adresate lui Dumnezeu prin Sfintii Lui sunt importante.
Cinstindu-i pe Sfinti Il cinstim in mod indirect pe Dumnezeu, iar Dumnezeu ne vede ca vrem sa aspiram la o viata bine-placuta ca a lor, si ne va ajuta.

| nesuferit a răspuns:

Eu am facut dansul ploii si mi sa indeplinit aproape instant. cred ca dansul ploii meu e mai tare ca sfantu tau anton

| Zenit313 a răspuns:

"E mai usor sa crezi in Dumnezeu decat in tine..."

Răspuns utilizator avertizat