| ABCDEFGJKL2391 a întrebat:

Care este cartea sfanta la Budisti? Unde pot sa gasesc mai multe informatii despre ea? FUNDA :* happy

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

„Cele trei coşuri"
Caută pe Google cartea "Mankind's search for God". Capitolul 6 vorbeşte pe lagr despre budism şi scrierile lor.

2 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

"Cele trei coşuri"
Caută pe Google cartea Mankind's search for God. Capitolul 6 vorbeşte pe larg despre budism şi scrierile lor.

| William a răspuns:

Nu stiu daca au o carte sfanta dar poti gasi o multime de informatii despre aceasta religie aici http://blog.1dental.com/wp-content/uploads/2011/08/toilet.jpg