| Angel0 a întrebat:

Cum deosebim un ateu de un satanist?

Răspuns Câştigător
| Necrophagist a răspuns:

@ Larix,satanismul modern e un ateism bazat pe un rationalism mai egocentric,nici nu il foloseste pe Satan de vreme ce satanismul teist,vechi ar da orice sa-l pupe in fund,pentru ca acela chiar il recunoaste pe Satan ca zeu
In primul caz iti vei da seama din faptul ca se lauda cu satanismul modern, eventual nu iti vei da seama datorita faptului ca satanismul modern se lauda doar cu numele da e un ateism mai shmecher, in al doilea caz daca tin la confesiune nu vor spune nimic lasandu-te sa crezi ca sunt doar niste dobitoci psihopati de rand

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand vorbesti de Dumnezeu si diavol spune ca nu exista si e ateu, daca vezi un rocker sau emo atunci sigur cred in satana. Mai sunt persoane obisnuite care cred atat in Dumnezeu cat si in satana doar intreband se afla.

| mgtow a răspuns:

In primul rand masoara-ti vocabularul baietas, eu nu sunt copil si nu am nici-o problema grava, poate o ai tu si nu stii. In 2ª rand persoanele care sunt emo si le vezi ca isi tai venele sau sug sangele sunt obsedate cu satanismul si necesita consult psihologic. Cu rockerii am gresit recunosc, mai dai si de unii care le place acel stil de muzica si nu au treaba cu satana.

| magicianul19 a răspuns:

Ateul nu crede in existenta lui Dumnezeu satanistul crede dar il slujeste pe satana

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Satanistul are coarne si coada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa rodul faptelor lor.acelea stralucesc diferit.in principiu cam la fel dar totusi diferit.

| Kosuchin a răspuns:

Nu poti.Pana intr-un anumit punct, amandoi sunt la fel.

| DomGoe a răspuns:

Satanistii il venereaza pe satana iar ateii pe nimeni

| EmaS a răspuns:

Ateii nu au nici un Dumnezeu, dar satanistii il au pe diavolul ca stapan.Acesta pune stapanire pe ei si ii indeamna la fapte rele pana chiar la crima.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Stanist modern sau traditional?

| Angel0 explică (pentru XxXBlackVampireXxX):

Aceeași Marie cu alta palarie.Satan este unul, ca il pupi in fund in stil traditional sau modern, ce importanta are?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Angel0):

Stanisti traditionali il venereaza pe Satan, iar cei moderni nu cred in zei si au si ei cateva porunci(reguli) de urmat.
P.S: de vorbiti inainte sa va documentati?hee hee

| Necrophagist a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Sa-mi explice si mie de ce naiba se mai cheama ala satanism daca e ateism in toata regula

Răspuns utilizator avertizat
| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Necrophagist):

Stanismul modern e bazat pe Biblia satanista, ei isi venereaza propia persoana etc. spre deosebire de noi (ateii) ei au pacatele lor, biblia lor, regulire lor etc.
Nu prea cunosc foarte bine satanismul dar, ma rog, sper ca ai inteles ceva.

| Necrophagist a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Etimologic am spus.de ce se numeste satanism si nu ateism care promoveaza conceptul de „eu"?
contradictio in terminis: fac ce vreau dar dupa legi,adica am ceva exterior, atunci nu mai fac ce vreau, nu?
Deci de ce se cheama asa?
Am inteles ceea ce stiam deja

| Allrc24 a răspuns:

Renuntati la satanism cei care faceti asta.nu puteti controla ce faceti.intoarceti-va la Domnul nostru Iisus Hristos.Ce faceti voi se numeste hula Impotriva Sfantului Duh.Domnul Ne asteapta pe toti cu bratele deschise. spovediti-va lasati la o parte satanismul e o mizerie facuta sa insele omul fratilor.care sunteti satanisti nu vedeti ca va inrobiti de buna voie demonilor? isi bat joc de voi? il crededeti pe tatal minciunilor? va pacaleste in cel mai crunt mod posibil.Domnul Iisus este Calea, Adevarul si Viata.Domnul sa va lumineze si binecuvinteze.o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ateu este unul care judeca logic iar un satanist unul care judeca asa ca tine.

| DorelSudoru a răspuns:

Nu il deoseesti pentru ca si atei si satanistii traiesc viata dupa cum vor...si da trebuie' sa plec ma duc sa sacrific o pisica

| Angel0 explică (pentru anonim_4396):

Si tu cand ai de gand sa devii ateu?

| Astaroth a răspuns:

Asa cum deosebim un ateu de un credincios

| Angel0 explică (pentru Astaroth):

Este o mica mare diferenta.

| mgtow a răspuns (pentru SaintOcea):

Daca tu zici si esti mai breaz tu la fel procedezi, cand ai ceva de zis spui nu taci din gura ca prostul si dupa aia o iei pe cocoasa, apropo (satanist - crede in diavol).

| Lace a răspuns:

Eu una cred că nu există cuvântul "satanist" atâta timp cât Drăcuşorul nu există. Există doar persoane atrase de minciună care vor să se dea cine ştie ce urmaşi ai Satanei.Pentru mine rămâne o prostie.

| Omulrational a răspuns:

Eu sunt ateu in felul urmator:NU cred in Dumnezeul cel din Biblie, NU cred in Satana si alte aberatii.

| wales a răspuns:

Ateul crede în inexistența zeităților, oricare ar fi ele, dar întrebarea ta poate fi înțeleasă și altfel. Dacă ateul crede în inexistența oricărei forme de viață spirituală, inclusiv Satan, de ce îl pomenește mereu prin expresia " ce dracu, cum dracu, de ce dracu etc "? De ce îi pomenește mereu numele, dacă ei cred că nu există? Practic, îi face reclamă gratuită, fără ca ei să înțeleagă, de fapt, pe cine slujește cu adevărat, având doar o iluzie despre auto satisfacerea eului propriu.

| Maidanezul a răspuns:

@Larix am sa pun cind am chef o poveste adevarata cu niste membrii de pe forum si o regula de 3 simpla dar cind o pun trebuie obligat sa te legi cu cureua de la pantaloni de scaun ca o sa cazi jos si acolo te voi dumiri ca ei sunt in ratacire mare cred ca se duc cu roaba de funde la scoala si doar iau nota.
Ateu VS Satanist daca ar fi sa merg pe un drum si sa fiu fortat sa am tovaras un ateu sau un satanist prefer ateul.O sa zici de ce, Re ca sunt fraieri de dau in gropi unii cred ca evolutia este baza estia sunt cei mai de ocara, altii dai cu ciorba primordiala astia sunt putin mai evoluati.Cei cu genetica fluiera a paguba ca tot se uita ei la molecula si la lantul ADN si zic aici este facatura nu este hazard.Astia cu genetica sunt cei mai cu scaun la cap dar nu sunt ateisti recunosc si ei ca trebuia sa fie un "Arhitect".
Satanistii niste bolnavi incurabili pot sa ii ajut sa scape de metehne dar numai daca sunt transportati la bunicul in sat. Pina in prezent Parintele =0 rateuri toti se intorceau rezolvati.Cum deosebim ateul de satanist cam greu ca ateul recunoaste ca este ateu satanistul ca nici gura nu ii miroase a zmoala si nici fasole cu zmoala nu a mincat chit ca il vezi ca bea gaz sa subtieze smoala din mate.Nu te lua dupa ardnaxur1951 ca nu au coarne au doar vorbe viclene si la ei roada este otravita ca o fac pentru cel rau

| Rockart a răspuns:

Bună! De ce trebuie să îi deosebeşti?

| TheFreak a răspuns:

Prin definitie:
Ateu=nu crede in dumnezeu sau alte derivate ale acestuia
Satanist=crede in "satan"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema da crestini nu sunt rai sunt sfinti toti? cine a facut razboaie atei? nu fi ipocrita nici nu ma cunosti si spui ca fac rau