| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa Îl studiez pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Dumnezeu nu vrea sa fie studiat ca obiect de studiu.Tu poti atudia despre presedintele Americii dar e cevs complet diferit sa il cunosti perona. Dumnezeu sa il cunostem in mod peesonal. Un mod de a- L cunoaste e sa citesti Noul Testment si sa spui cu voce tare inainte: Creatorul meu de rog sa mi te revelezi, sa imi descizi ochii si mintea sa inteleg mesajul pe care tu il ai pentru mine!

5 răspunsuri:
| spike22 a răspuns:

Trebuie sa prinzi unul si il studiezi.

Răspuns utilizator avertizat
| Dandinelle a răspuns:

Te uiți în oglindă.
Mergi la Teologie.
Te duci într-o mănăstire.
Citești cărți și scripturi.

Sunt multe opțiuni.

| doctorandus a răspuns:

Dumnezeu (in sine, ca Fiinta), nu poate fi studiat, ci pot fi studiate doar pareri despre Dumnezeu. Teologia si esoterismul intra la pareri despre Dumnezeu.

| doctorandus a răspuns:

Ania se ține de promisiuni găunoase.

"În altă ordine de idei, conform avertismentului din Apocalipsul lui Ioan, și mincinoșii vor ajunge în Iad, nu numai homosexualii." Dr. Adrian Defta