| anonim_4396 a întrebat:

E frumos descrisa Dragostea in Biblie? puteti iubi asa? va dati silinta?
"Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate; dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie,
nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău,
nu se bucură de nelegiuire, ci se bucură de adevăr,
acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul."

4 răspunsuri:
| Alexandru_Cornaci_1989 a răspuns:

Nah eu 89% iubesc asa

| trolololo a răspuns:

Ai omis pasajele cu crime, distrugeri și pedepse unele mai odioase decât altele.

| William a răspuns:

Da.Nu.Nu Funda?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

A iubi astfel nu este atât de uşor pentru oamenii imperfecţi. Dar aşa cum orice lucru bun pretinde efort pentru a fi făcut, consider că merită efortul de a manifesta o aşa iubire.