| SuperSaiyan4 a întrebat:

Un ochi sau un ochi pe o piramida inseamna intodeauna semnu Iluminati sau poate insemna si altceva?

7 răspunsuri:
| Silyca a răspuns:

Nu te mai lasa influentat...

Răspuns utilizator avertizat
| costis a răspuns:

Mi se pare ca poate sa mai insemne si o bancnota de 1$. Inmultit cu 100 poate sa insemne o ieseala in weekend.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Ochiul providentei a.k.a. The All Seeing Eye, simbol asociat cu entitatea divina numita dumnezeu, ce ilustreaza faptul ca. aparent, dumnezeu vede tot si toate. Adoptat de religia crestina in mod nesimtit chiar de la egipteni, care considerau semnul ca pe un simbol al zeului Horus.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Nu.

Printre primele dati a fost folosit ca semn al Sfintei Treimi, cu 3 laturi egale, iar acel ochi atotvazator, fiind Atotviziunea lui Dumnezeu, din care reies automat Atotcunostinta, Purtarea de grija, etc.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu stiu am vazut acel simbol din biserica. Am citit unele lucruri despre noua ordine mondiala, iluminati, etc dar inca nu stiu de ce au acelasi simbol ca si cel ce l-am vazut in biserica.

| Salahadin73 a răspuns:

In sensul ei de baza piramida reprezenta accederea spre cunostere, depasirea conditiei umane.