| 133 a întrebat:

imi puteti spune niste somnifere mai puternice, date fara reteta_
distonocalm, e bun_se da fara reteta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Reinkaos a răspuns:

Doxepin

| oricine a răspuns:

Alea nu sunt bune! mai degraba cumpara-ti un ceai:insomnii si stres!
Sper ca te-am ajutathappy

| atomis a răspuns:

Nu am probleme cu somnul si nu te pot ajuta incearca la farmacie

Abh
| Abh a răspuns:

Distonocalmul se indica in distoniile neurovegetative, cand exista stari de stres, anxietate, care provoaca palpitatii. Este foarte eficient in sindromul anxios depresiv usor, in insomniile usoare. Nu se da fara reteta speciala.

Abh
| Abh a răspuns:

Nici Doxepinul nu se da fara reteta, nici un sedativ nu se da fara prescriptie medicala si e foarte bine. Daca ai probleme, du-te macar la medicul de familie, sedativele sunt medicamente care dau dependenta.

| anka a răspuns:

Incearca un ceai de tei sau o cana cu lapte cald.