| MeDyw0w a întrebat:

Cate kilograme trebuie sa aiba un copil la 8 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Depinde de inaltime.
Fratele meu are aproape noua ani si 40 de kg, dar e destul de inalt.

Daca imi spui ce inaltime ai, iti zic si eu cam cate kg ar trebui sa cantaresti.happy

| Fiuryan a răspuns:

Depinde si de inaltine, insa in medie 20-22 kg

| theboss8159 a răspuns:

Trebuie sa aiba intre 26-29

| BloodPrison a răspuns:

20-30 kg

| numiPASA a răspuns:

| ruru_2913 a răspuns:

Buna.un copil de 8 ani poate sa aiba 25-26-27-28.nu conteaza daca mai are un kilogram sau 2 in plus dar greutatea normala este 25-27. sper ca ti-am fost de foloswinking

| SolSkeet a răspuns:

20-30kg

| VORTEX a răspuns:

Depinde de inaltime, posteaza si inaltimea pentru un raspuns cat mai exact.bafta

| MeDyw0w explică:

Am 8 ani si am 1, 35 big grin