| anonim_4396 a întrebat:

Ce greutate ar trebui sa aiba un copil la 14 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Pai este fata sau baiat?

26 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde de inaltime. Daca crezi ca esti prea slab sau prea gras consulta un doctor si eventual poti cere o dieta de la nutritionist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

60 de kg
ar trebui zic eu
dar voi
ce ziceti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani...si am 48 de kg! si mama zice ca sunt grasalaughingdeci la 60 de kg ai fi obezhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi crd k mama ta nu prea gandeste daca spune asta pentru ca esti destul de slaba... dar depinde si ce inaltime ai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 13 ani j am 48 de kl credeti ca e bine va rog mult s imi rasp!

| silviu67 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In jur de 80 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 15 ani si am 57 kg ce zicetiwinking?

| fetitsa de chiocolata... a răspuns:

Pai cred ca aproximativ 49-50 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

46 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fata

| plevy a răspuns:

Pai eu am 14 ani si am 45 kg si art foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

55kg

| Brunettedlk a răspuns:

Eu am 14 ani, 45 kg, 158 cm...sincer cred ca 41-45 kg ar fi ok! depinde si de inaltime...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 67 kg si inaltimea 1, 73 si ( fac sala)
big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si scuzati am 14 jumatelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 60 kg sh aproape 15 ani

| yoeduardceltare a răspuns:

Cam 50 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 13 ani si am 43 kg si nu sunt deloc slaba, chiar pot spune ca sunt grasa. un copil de 13, 14 ani nu are cum sa aiba 80 de kg cum spun altii.asta inseamna ca este obez

| denys2000 a răspuns:

Eu am 14 ani si sunt baiat. am 81 kg si nu sunt obez cum spuneti am 1, 74 cam asa beau multe sucuri. fanta si multa cola..nu sunt obez am doar burta dar nu-i cum spuneti voi ca la 60 kg esti obez.parerea voastra.

| denys2000 a răspuns:

Io de ex am 14 ani si am 81 kg.nu sunt chiar obez cum spuneti am doar burta atata tot am cam 1, 73(74) asa am avut anul trecut acum nu stiu sigur ce inaltime... dar incerc sa mai slabesc ca nu e bine asa. dar nu ma pot lasa de coca cola ii preferatul meu.big grin

| tixytix a răspuns:

Frate depinde de inaltime.de obicei se spune ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat cm de la inaltime
ex daca ai 1.73(ca mine) trebuie sa ai 63 de km.
eu am 57...depinde de fiecare om

| golanasu a răspuns:

Eu am 14 jumate si inainte beiam sucuri la greu acum am mai redus aproape nu mai beau deloc. Inainte aveam 80 Kg acum am 72. Dennys renunta la sucuri daca vr sa slabesti alfel nai nici o sansa

| golanasu a răspuns:

Inainte aveam si eu aceiasi problem cresterea in greutate ajunsesem la 80 kg ma sepriasem dar am gasit solutia biam sucuri ff multe (aproape 3 sticle pe zi a cade 2L )Acuma nu mai beau si am scazut in greutate am 72 de Kg is multumit

| zambetfrumi a răspuns:

Eu am 13 ani si am 35 de kg la 1.55. oare e bun?