| andreeamart a întrebat:

Ce pot sa fac sa nu visez urat noaptea? crying Visez numai morti, serpi, capcane.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi Tatal Nostru.
Now I lay me down to sleep,
I pray the Lord my soul to keep;
Should I die before I wake,
I pray the Lord my soul to take.

42 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt bianca si eu visez urat noaptea si nu stiu ce sa mai fc. viziteazama pe biancamincu.pa

| aniohetova a răspuns:

Eu zic sa-ti spui rugaciunea inainte de culcare si sa te rogi la Doamne Doamne sa-ti dea un somn linistit fara vise terfiante si poti inainte de asta sa nu te mai uiti la filme de groaza daca o faceai si sa te gandesti la ceva frumos care iti place tie, de exemplu de baiatul de care iti place sau rochia la care visezi sau asa mai departe si alunga gandurile rele. Succes happy

| Abb a răspuns:

Haha.imi place comm. u lu Scelerat rolling on the floor
zi o rugaciune inainte sa te culci.
vise placutehappy

| Ploaia a răspuns:

Sa nu mananci mancare grea inainte de culcare, din cauza stomacului ai vise urate sad

| JollyJulieta a răspuns:

Uite un sfat. sa nu bei niciodata suc seara. daca visezi urat te intorci pe partea cealalta sau iti folosesti imaginatia. de exemplu daca visezi morti imagineazati ca esti cv mai fioros. stie toata lumea de povestea falsa a lui bloody mary? ei imagineazati ca esti aia si sperielwinking

| JollyJulieta a răspuns:

Si eu visez urat dar nici de filme nu imi e frica. Te gandesti la chestii frumoase, te inchini si repeti intruna in minte ca nu o sa visezi urat.

| JollyJulieta a răspuns:

Lasa filmele horror nu manca mancare grea seara si inchinate inainte de a dormiwinking maine dimineata sa ne spui ce ai visat laughing.

| InGeR aLb a răspuns:

Roagate inainte de culcare sa nu visezi urat eu faca asta mereu si vizes foarte frumos!

| ivcelnaiv a răspuns:

Sa ai grija ce mananci ziua; si tie @andreeamart iti recomand sa citesti ce are de zis un nutritionist oniric http://ivcelnaiv.blogspot.com/......se_27.html

| simona22 a răspuns:

Pai sie eu visam urat inainte.si uite acum nu imi mai e frica.si app nu e devarata faza sa dormi u sosete albe in piciore.laughing eu noaptea nu dorm nu sosete in piciore si cum nu mi visez urat. totul sta la baza rugaciunii.eu sa fac tuci cand imi e frica si chiar functioneaza.baftatongue

| ShaTT3NNa a răspuns:

Pai,in cazul tau, am o sugestie : Uita-te in fiecare zi, noapte sau dimineata daca ai timp la desene anime si daca iti place de vreun baiat foarte mult incearca sa il visezi ca va intalniti...va sarutati etc...Si eu am avut la fel vise urate..si asa am facut.Ma uit in fiecare seara la Naruto..Si imi place mult de el asa ca il visez noaptea..crede-ma asa fac in fiecare noapte cand dorm, eu chiar daca ma uit la un film de groaza, tot am vise frumoase. Sper ca te-am ajutat :*

| Tomas_Amanda_1986 a răspuns:

Draga andreeamart sfatul meu este sa nu mai crezi in vis cu cit crezi cu atit iti este mai greu

| vampiru_9893 a răspuns:

Eu ma intreb acelasi lucru