cristian
| cristian a întrebat:

Cea mai buna pasta de dinti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu credeti in minunile vazute la reclamele de TV... sunt doar reclame... mai ales cele care cica albesc dintii... credeti-ma nu are rost este vrajeala... poate singurele paste de dinti pe care eu le recomand si sunt bune (testat de mine) sunt cele pentru sensibilitate dentinara cum ar fi Sensodyne (dar si produsele Colgate si Vandenecum sunt bune) si cele pentru paradontoza (adica care intarzie declansarea bolii ) cum ar fi Paradontax, pentru cei care nu au probleme cu dintii sa schimbe cat mai des pastele de dinti... nu e bine sa folosit un fel de pasta de dinti mult timp... pentru ca putem face rezistenta la compozitia acelei paste si virusii nostri (toata lumea stie ce flora microbiana traieste in cavitatea bucala) fac rezistenta si se dezvolta,... de aceea ideal ar fi sa schimbam pasta de dinti mereu... adica am luat un tub de Colgate azi peste o luna cand se termina luam Blendamed sau Aquafres sau ce va place important e sa le schimbati... Cristian nu cred ca exista cea mai buna pasta de dinti... poate daca te iei dupa gustul lor eventual cele de la Colgate insa din punctul de vedere functional toate sunt la fel... nu cautati sa dati banii pe produse scumpe dati banii pe brend si nu pe calitate... important e sa va spalati pe dinti... si sa schimbati pasta de dinti des, periuta de dinti la fel trebuie schimbata o data la 3 luni... iar apele de gura la fel sunt o poveste de adormit copiii ...sunt bune pentru: inprospateaza respiratia si unele sunt fff bune antiseptice (dezinfectante)dar cele care contin clorhexidina... insa nu albesc dintii asta va spun 100%...

31 răspunsuri:
| Traian_6488 a răspuns:

Pasta de dinti Cristal face dintii ca la cal.

| MaTeo_1515 a răspuns:

Sensodyne