| NinaWoolf a întrebat:

Cine are cicatrice pe retina?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| danaalexa a răspuns:

Eu.vad tot timpu "un punct" care se tot misca in directia in care ma uit si a spus medicu ca e un fel de cicatrice pe retina.

| marrr a răspuns:

Din ceea ce a spus danaalexa, asa ceva am si eu, daca la asta te-ai referit. Vad mai multe puncte care se misca odata cu privirea, iar oftalmologul mi-a spus ca e normal si ca multi oameni au.

| Abcfunny a răspuns:

Nu am asa ceva

| NinaWoolf explică:

Nu...cicatricea pe retina este ca oricare cicatrice! happy si este pe retina happy din cauza asta imi fuge ochiul stang cand ma uit in partea dreapta, e aiurea xD dar voi face operatie cu laserul cand voi creste happy

| Yuuki_8892 a răspuns:

Eu am cicatrice pe retina la ochiul stang( de cand m-am nascut), am si o miopie la el si la oboseala se observa un mic strabism, am fost la doctor si mi-a spus ca nu se poate interveni chirurgical, nici macar cu laser, si ca aceasta cicatrice pe retina mi-a dat si miopia si acel mic strabism.