| StelutaDintreNori a întrebat:

Daca cer siringi la farmacie, mi le da fara prescriptie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Normal.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Seringile, pansamentele, compresele, feșele, leucoplastele, perfuzoarele, etc. se dau fără prescripție medicală.
Pa, pa.

| GeorgeRadu a răspuns:

Normal ca ti le dahee hee

| Black_Cherry a răspuns:

Da normal

| Altu a răspuns:

Se numeste reteta in romana si da, eu am luat acum cativa ani fara nicio problema.

| Ea12345 a răspuns:

Da, seringile se dau si fara prescriptie.happy

| MariuZ a răspuns:

100%

| Green a răspuns:

Sigur.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sigur ca da.

| johnny_1840 a răspuns:

Pai de ce? iar te-ai apucat de droguri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice seringi

| Cσσкiє a răspuns:

Bineînţeles. Dacă ceri un medicament foarte puternic anti`depresiv sau un antibiotic foarte puternic nu`ţi dă, dar seringile, da. Doar cei de`acolo ştiu că nu`s periculoase! Sănătate! happy

| emima a răspuns:

Normal ca da