| lexu23 a întrebat:

Daca iau medrol am voie sa consum zahar? Dar sare? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai grepfrut-ul este interzis. Scrie in prospect.

| AdelinaC a răspuns:

Este bine sa eviti consumul excesiv de zahar pentru ca medicamentul creste glicemia. Daca nu esti diabetic poti consuma cantitati mici de alimente de contin zahar. In ceea ce priveste sarea, ea trebuie eliminata total cand iei medrol, altfel faci edeme, hipertensiune, retentie de apa. Nu urma tratamentul pe termen lung.