| IonutPetre12 a întrebat:

Daca imi fac ecografie la testicule poate sa apara varicocelul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DariaBubbles a răspuns:

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Ecografia este o procedura non invaziva, care nu produce nimic, doar "vede" ce este in interiorul abdomenului tau.

| Anonim203434433 a răspuns:

Salut,prin intermediul ecografiei poate fi "descoperit" in cazul in care il ai.
In cazul in care nu ai varicocel, nu va influenta cu nimic rau sanatatea testiculelor tale acea ecografie

Sanatate!

| aXy99 a răspuns:

Nu.