| Anonimafarahaz2 a întrebat:

Stie cineva daca tenul acneic dezvolta rezistența in timp la skinoren si nu isi mai face efectul la fel ca la Zineryt?
Zineryt are eritromicina si e antibiotic.
Skinoren e pe baza de acid azelaic sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Nonononono1 a răspuns:

Da, se poate. De asemenea, se poate ca efectele sa nu se produca din mai multe cauze, cum ar fi o dieta neechilibrata sau o schimbare in alimentatie, consum de apa scazut, stres, consum de medicamente etc. Deci, sfatul meu este sa nu si schimbi, mai incearca 2-3 saptamani, iar daca tot nu functioneaza, atunci poti sa cauti alte produse. Succes!