Stefan
| Stefan a întrebat:

Avenit toamna, cum va pregatiti pentru sezonul rece?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Am reusit sa pun castravetii ( saramura, otet, si bulgaresti ) si gogosarii, am cumparat ceapa, - ce acum sta la soare la uscat si urmeza cartofii, dar este cam devreme acum; marturisesc ca acest an nu am mai facut zacusca atata de buna si necesara in post, dar inca nu-i prea tarziu, mai sti de nu voi face? Lucien.

9 răspunsuri:
| VladRO a răspuns:

Cu butoaiele de vin si cu cele de tuica, nu de alta, dar cu astea, nu o sa imi fie frig la iarna, si o sa fie totul OK happy Acum s-au copt strugurii, prunele si e numa' bine happy

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Imi inchid geamul noaptea...si cam atat...
Ps: poate primesc fundita...

| JustMeFlory a răspuns:

Cu medicamente pentru raceala si haine mai groase! Plus niste vitamine, minerale pentru intarirea sistemului imunitar!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aerisim toate caloriferele, am cumparat motorina pentru centrala de asta primavara, golim apa din panoul solar pentru ca se `poate sparge din cauza temperaturii scazute(mai ales ca stau la munte), am curatat gradina de florile uscate, aprovizionare cu lemn pentru semineu, dulceata am facut in vara, muraturi nu pot pune pentru ca traiesc intr-o clima mediterraneana si nu tin foarte mult(uneori de moft). cat despre conservaraie nu prea obisnuiesc, de obicei congelez.

| psiholoaga a răspuns:

Mi-am cumparat o jacheta mai groasa si urmeaza sa imi iau niste ghete. In rest, muraturi sau dulceturi nu am facut - nu prea ma dau in vant dupa conserve si imi mai trimit oricum bunicii, parintii.

luciana
| luciana a răspuns:

Acum a venit sotul cu ardei iuti pentru. pus pe iarna ( mi-a dat iar de lucru ) si a luat si usturoi ( e deja pus la aer pentru ceva timp ) si marar si cimbru pentru.varza ce o va pune dupa Sf. Dumitru. Deocamdata atat pentru azi ...Lucien.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi cumpar cizme. tongue

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca si anul trecut. Dau cojocul la curatatorie si imi storc creierii sa gasesc o modalitate de a-mi dubla salariul ca sa pot plati intretinerea. Slava domnului ca nu suport muraturile, deci, nu mai trebuie sa mai dau o poala de bani si pe alea.