| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Cum se fac bruschetele? Si ce retete de mancaruri gustoase mai aveti?

Răspuns Câştigător
| scufitarosie a răspuns:

Buna! Bruschetele se fac in general din felii de paine coapte la cuptor sau prajite, si asezonate cu un sos sau o salata simpla.Eu le coc la cuptor pana se rumenesc si prind culoare aurie(ca sa nu se usuce prea tare,cuptorul sa fie incins si focul iute).Le asez pe platou si pun pe ele o salata facuta din rosii taiate cubuletze,busuioc, sare, ulei de masline

2 răspunsuri:
| tehnicianul a răspuns:

Painea prajita se freaca cu un catel de usturoi,se pun felii de rosie sau cubulele, putina sare piper, ulei de masline...si pofta buna!