| JamesWatson a întrebat:

Hei,care este diferenta între mascarpone și crema de brânză (cream cheese)?

3 răspunsuri:
| DuckDodgers0 a răspuns:

Pai de exemplu una dintre diferente este ca in mascarpone se pune crema de branza si e pe baza de frisca

| Whateverrr a răspuns:

Difera la gust. Crema de branza e usor sarata, mascarpone nu are aproape niciun gust.

| Adella92 a răspuns:

Ca si compozitie sunt similare, diferența este de gust si utilizare. Din experienta mea, nu stiu cat de corect este dar eu asta am constat. Crema de mascarpone este mai pretabila pentru creme reci împreună cu zahar pudra și frisca, iar crema de branza este buna atat pentru preparate reci cat si calde.