| ellyd a întrebat:

La ce temperatura se coace cozonacul? Urgent!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Între 180 - 200 de grade.

5 răspunsuri:
| NicoleTheEnd a răspuns:

Depinde unde il faci. Mama face in masina de facut paine, si il coace la 180-200 de grade.

| Adeellee a răspuns:

La cuptor la 175 de grade. happy

| giulia890 a răspuns:

Pai,la cuptor electric la 160 de grade, daca vezi ca se rumeneste prea tare pui hartie de copt deasupra. Daca-ti creste si vezi ca nu se rumeneste da-i cuptorul la 200.La cuptorul pe gaz...da-i focul la mic...iar la urma la mare big grin.p.s. ca sa fii mai sigura ca nu ti se ard, pune un vas cu apa sub ei. Bafta happy

| giulia890 a răspuns:

Ti-au iesit cozonacii?

| valentinv a răspuns:

170-180 grade