| GabrielGaby200307 a întrebat:

Daca pe awb de la Cargus apare ca azi la 07:59 e expediere in tranzit inseamna ca azi imi vine coletul sau maine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expediere in tranzit reprezinta ca, coletul tau a fost depus la sediul de catre expeditor. Daca nu apare intrare HUB tranzit ( de fel, Cargus are punctul de tranzit la Prejmer, langa Brasov ) atunci coletul tau nici macar nu a trecut prin HUB tranzit. Dupa ce trece prin HUB tranzit coletul este preluat de alta masina si trimis catre HUB Cargus unde apartii tu ( ex Baia Mare ). Daca azi dimineata a fost inregistrat coletul, atunci in jurul orei 18-19 va fi urcat la masina. In jurul orei 02:00-03:00 va ajunge in punct tranzit, apoi dimineata va intra in HUB Cargus destinatie. Raspuns la intrebare : cel mai probabil maine ajunge coletul!

1 răspuns:
| Cheptene1Natalia a răspuns:

Da, trebuie sa ajunga azi sau miine