| adriana_rusu a întrebat:

Cand incepe perioada de reduceri in magazine? (oficial sau neoficial)

Răspuns Câştigător
| iVi a răspuns:

Din punct de vedere legal, lucrurile stau asa: magazinele pot practica si alt gen de reduceri, in anumite perioade ale anului, cum ar fi: 1 si 8 martie, 1 iunie, precum si de Pasti sau de Craciun. In plus, se pot organiza reduceri atunci cand un magazin face lichidarea marfurilor din stoc, pentru produsele sezoniere sau pentru cele care nu au fost vandute in termen de trei luni de la aprovizionare.

8 răspunsuri:
| ramoina a răspuns:

Luna februarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A inceput. Daca poti, mergi in Dubai. Acolo sunt cele mai spectaculoase reduceri!winking

Răspuns utilizator avertizat
| bluedar a răspuns:

Perioada de reduceri a inceput undeva pe la mijlocul lunii ianuarie si tine pana la 31 martie. Asta ar fi cam oficial, insa neoficial fiecare proprietar de negot isi face reducerile cand i se pare oportun.

| sorinalaura a răspuns:

A inceput deja cam de pe 1 februarie

assiris
| assiris a răspuns:

A inceput dar mare scofala nu e ca lumea nu mai cumpara acum la inceput de criza. Sa vezi ce o sa fie dupa aprilie... crying(

| soreasca a răspuns:

Prima perioada a reducerilor este 15 ianuarie-15 aprilie, pentru sezonul toamna-iarna, iar cea de-a doua perioada este 1 august-31 octombrie, pentru sezonul de primavara-vara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu avand practica si experienta anilor anteriori, reducerile de vara incep oficial odata cu data de 1 august