| Mt34 a întrebat:

Ce vinuri de calitate superioară pot găsi la supermarket?

7 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

A trebuit sa dau cadou cuiva o sticla de vin si am cumparat doua sticle de 45 de lei cu dopul ceruit certificat de calitate etc etc.Una am desfacut-o si bine am facut ca ma faceam de ras.
Apoi am luat de 80 de lei sticla direct de la crama tot doua.Si a inceput sa-mi placa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti Purcari la mai toate supermaket urile. Nu e cine stie ce, dar mergi la sigur.

| Elelei a răspuns:

Din experienta mea (ca si a lui @Panamax), in comert nu se mai gasesc vinuri de calitate. Daca trebuie sa o dai cadou, intreaba discret cunostintele comune cam ce ii place celui careia vrei sa o dai.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Calitatea este reflectată în preț.

| Bizon95 a răspuns:

Sincer, e doar "educated guess" dar, efectiv ai putea lua la rand fiecare tip de vin si sa il excluzi daca scrie "contine sulfiti", inseamna ca conservarea e chimica, nu, naturala, si deci NU e de calitate... ORICAT DE SCUMP AR FI!

am vazut vin care parea marele si tarele chestie originala si foarte superioara si tot am gasit scris marunt undeva de sulfitii aia

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nimic de la supermarket nu este de calitate. Vinurile de calitate se iau de la casele de vinuri sau magazinele specializate si desigur, trebuie sa stii si tu cate ceva despre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca lacrima lui ovidiu