| Daniel_Daniel_2003 a întrebat:

Dacă ai card bancar cu numele tău și ai sub 18 ani, poți efectua plăți online?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, atata vreme cat ai cerut acces online la banca si ai capatat ID si parola, poti intra online si poti face transferuri sau plati online.

| Lioana a răspuns:

Da. Poti face plati. Nu trebuie sa faci vreo cerere in acest sens. AnaMaria50 vorbeste despre altceva. Ea se refera la Internet Banking. Acolo trebuie user si parola. Pentru plati online nu e nevoie de Internet Banking. Dai numarul si numele de pe card, data expirarii si inca un cod de 3 cifre care e trecut pe spatele cardului. Apoi primesti un cod de confirmare a platii pe telefon pe care trebuie sa-l treci pe pagina unde platesti.

Atentie mare pe ce site-uri faci plati. Daca iti dai datele pe un site care nu e de incredere poti sa ramai fara bani pe card sau sa ti se ia mai mult decat ai crezut.

| MadalinG99 a răspuns:

Bineinteles.