| Daramus_Ioan_1976 a întrebat:

Daca imi cumpar un pc de pe olx, iar el nu functioneaza cum scria in descriere pot face reclamatie la politie sau ceva?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu. Trebuie să-l probezi ÎNAINTE să dai banii pe el. După ce l-ai luat... nu prea ai niciun motiv.

| Fedaskyn a răspuns:

Nu, nu poti, ai cumparat acel calculator de la un furnizor in care nu pureai avea incredere pe propria raspundere, atata timp cat i-ai inmanat banii tranzactia s-a finalizat deci politia nu are ce sa-i faca

| Bondarel99 a răspuns:

Cel mai bine e sa cauți anunțuri din orașul tău ca sa va puteți întâlni.