| AnonimusAndrei a întrebat:

Stie cineva de unde pot comanda lasere care topesc (un site de incredere fara card)

Răspuns Câştigător
| aADI a răspuns:

Fără card imposibil încearcă pe Amazon/eBay/aliexpress

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai nevoie de doua lentile cu aceeasi valori absolute de dioptrii: una convexa si una concava, precum si de o oglinda.
Razele soarelui le aduni cu prima lentila intr-un pinct, cu a doua lentila refaci paralelitatea razelor, iar cu oglinda le orientezi in directia dorita.
Suport pentru sustinere si fixare poti face din orice material ce ai la indemana. happy