| djacido a întrebat:

Unde pot gasi cutiute muzicale presonalizate? Adica sa aleg eu melodia care sa fie pusa in acea cutiuta? Vreun magazin Online, sau ceva...Mersi.Dau Fundytza.

Răspuns Câştigător
| Dienuka a răspuns:

Uite aici:
http://www.cutiuta-muzicala.ro/
Cutiutele muzicale sunt standard (in general melodii clasice). Melodie personalizata nu prea se poate. Ele scot acele sunete printr-un anumit mecanism, in momentul in care se invarte de cheita.
Have fun :)

5 răspunsuri:
| badnews a răspuns:

Din păcate nu îţi scriu pentru a-ţi răspunde la întrebare dar ai avut o idee frumoasă cu această cutiuţă personalizată, sună chiar interesant. Sper să găseşti pe cineva să te ajute. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. incearca la cutia muzicala www.cutia-muzicala.ro. au multe cutiute muzicale si multe melodii. sper sa gasesti ce iti doresti.

| Jacquelinor a răspuns:

Și eu caut de ceva vreme un astfel de cutiuță. Ar trebui să cauți un loc din care să cumperi doar mecanismul ei, iar cutia să o iei separat. Deși e greu, eu vreau să încerc să fac singură mecanismul din altul vechi. Pare imposibil, dar caut de așa de mult timp cutiuța aceea, că nu mai rezist

| Hortolomeu_Mateea_1994 a răspuns:

Buna!
Ai reusit cumva sa faci acea cutiuta muzicala la comanda? Si eu sunt interesata si nu gasesc o solutie.
Multumesc!