| Emperor666 a întrebat:

Salut, vreau sa cumpar dupa siteul www.aliexpress.com un smartwatch si ca metoda de livrare am ales varianta cea mai rapida DHL. Stiti cumva daca se mai percep costuri vamale si daca coletul imi va ajunge la domiciliu?

Răspuns Câştigător
| AwGenetix a răspuns:

Vrei sa cumperi dupa site? cum adica "dupa"? adica vrei cumperi dupa ora 3, dupa dulap, dupa ce mananci, dupa ce dormi, dupa ce asculti o muzica, dupa ce nu mai sunt.

nu se percep taxe vamale daca ai comandat din Olanda. daca e din HK se percep taxe vamale, dar dupa ideea ca vine cu DHL probabil e din Europa, deci nu mai platesti taxe vamale.

ps: nu mai fi bucurestean cu insigna. renunta la "dupa" se spune "de pe"