| SG1995 a întrebat:

Anunțurile cu joburi în străinătate de pe ejobs sunt pe bune sau sunt țeapă.

3 răspunsuri:
| Mohican a răspuns:

Peste tot pot exista anunturi false. Cel mai bun mod de a afla este de a pune cat mai multe intrebari, de a verifica unde te duci si ce faci si ceea ce este necesar sa stii.

Formeaza-ti un set de intrebari si raspunsuri care sa iti prezinte increderea si poti sa aplici fara grija.

| danbnz a răspuns:

Nu ai de unde sa stii pana nu iei legatura direct cu angajatorul.
Apoi il verific si tu pe net.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Depinde foarte mult de fiecare anunț în parte. Sfatul nostru este să verifici întotdeauna o informație și în acest caz, angajatorul, din mai multe surse de încredere.