| DabiJaWL a întrebat:

As vrea sa cumpar o pereche de adidasi de fotbal de pe OLX, dar nu pot sa am incredere in site-uri gen okazii, olx etc. https://www.olx.ro/......88qer.html acestia sunt, pretul este negociabil si arata super, voi i-ati cumpara?

6 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Nu cumpara haine si incaltaminte de pe site-uri din astea.
Iti recomand http://ghetefotbalonline.ro/adidasi-sala
Este afacerea lui Florin Lovin (jucator la Astra).A incaltat aproape toata liga I pentru ca poate sa-ti personalizeze ghetele prin cusaturi speciale.

| xCeline a răspuns:

De pe OLX cumpara doar daca poti sa te intalnesti cu vanzatorul, altfel risti ca in loc de adidasi sa primesti cartofi, pietre etc. Sunt cazuri reale de oameni care au patit-o happy

| Bogdan_Alex_1998_BTkI a răspuns:

Nu sigur in poza asta s-a bagat si un pic de Photoshop si in realitate sunt niste papuci de fotbal normali mai bine nu i cumpara nu am incredere in chestii ieftine si faine m-ai bine nu i cumpara pareea mea pooti sa faci ce vrei.Sanatate.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

In general, atunci cand faci cumparaturi online, te sfatuim sa:
- te asiguri ca situl de pe care cumperi este unul de incredere (pentru a putea returna produsul in cazul in care acesta nu este potrivit)
- sa citesti recenziile vanzatorului
- sa citesti recenzii pentru produsul pe care vrei sa-l cumperi, chiar pe mai multe websituri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Site-ul in sine, nu este dubios, este de incredere, depinde in masura mai mica sau mai mare de seriozitatea celui care face anuntul.

| cristianandrei67 a răspuns:

Nu cumpara de pe olx