| ykwty a întrebat:

Am căutat astăzi despre sondajele online prin care poți câștiga bani. Ok. Am câteva întrebări.
1. Am card pentru elevi, gen. pe care îmi primesc decontul. Și pe majoritatea site-urilor de care am dat mi se cere PayPal. Pot, la vârsta de 16 ani, să-mi fac? Și este compatibil cardul meu (BCR) la PP? Am citit undeva ca cele pentru elevi nu sunt compatibile. Și dacă da, cum procedez pentru a transfera banii din contul PayPal în cardul meu?
2. Ce site-uri sigure de sondaje online știți?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Raspunsurile le poti primi cel mai bine de la banca ta (BCR).
E bine sa mergi impreuna cu unul din parinti.

| nicu991 a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te apuci de asemenea activitati online pentru ca foarte multe sunt doar tepe ordinare. De exemplu strangi bani pe site-ul respecti iar atunci cand vrei sa-i retragi, pur si simplu ti se sterge contul de acces.

| alitzzy a răspuns:

Eu folosesc ClixSense [ http://csl.ink/tHu ] si scot frumos bani de buzunar din el.
Trebuie sa dai click pe reclame sau sa completezi chestionare. E chiar lejer. Îmi platesc adesea comenzile online cu sumele retrase de aici.
Banii îti vin pe PayPal, dar nu, nu poti sa-ti faci cont daca esti minor, din câte stiu eu. Pentru card, întreaba la banca. Sau cauta sectiunea FAQ a site-ului BCR-ului.
Ai optiune sa-ti vina si prin posta, prin check. Dar asta nu am verificat-o înca.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te sfatuim sa discuti cu parintii tai si impreuna sa mergeti la banca (BCR) sa obtineti mai multe informatii.

In acest fel te vei asigura ca nu iti introduci datele bancare intr-un loc nesigur si vei fi mai protejat impotriva inselaciunilor.

Mult succes!