| MelindaFodorrr a întrebat:

Am comandat o rochie de pe cheriboutique si pe lângă ca nu corespunde mărimea ce mi-au trimis-o mai e si stricat fermoarul si e plină de ațe( practic miau trimis o cârpă) acum nu mai raspund la mailuri. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| GabrielGL a răspuns:

La protectia consumatorului cu acctele si factura sau astepti imailul sau cauti un nr de contact poti sa le scriii pe diferite canale Facebook dar peste tot va trebui sa astepti cateva zile pentru raspuns, ar trebui sa aiba returnarea produsului...

3 răspunsuri:
| MissJJ a răspuns:

Mai bine ii suni direct decat sa le trimiti mail si le spui care este problema. Pe site au serviciu de retur?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai luat o mare țeapă, cît ai dat pe ea?

| Ora de net a răspuns:

Buna, Melinda,

Te incurajam sa inaintezi o plangere catre Autoritatea pentru Protectia Consumatorului - http://www.anpc.gov.ro/

Pe viitor, pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.