| Iepuroaica a întrebat:

sunt noua pe aici.Dar am o problema.Mi-am cumparat o rochie de pe net si nu mi buna la spate.Nu pot face fermoarul si ma si strange.Ce i-as putea face?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform legii ai dreptul la returnare in 15 zile daca magazinul nu are o perioada mai mare (unele au 30 zile). Deasemenea ai dreptul la returnarea banilor in 30 zile de la returnarea obiectului sau sa ti-l schimbe.

| Violleta2022 a răspuns:

Absolut nimic!
Incearca sa o retunezi daca accepta returul sau sa-ti trimita o masura mai mare, ori o revinzi. Bineinteles sa nu-i rupi eticheta si sa nu o fortezi.
Asta este motivul pentru care nu recomanad niciodata sa-ti cumperi haine si pantofi online, risti in 90% din cazuri sa nu ti se potriveasca masura, sau sa nu pice bine pe tine.

| anonimg a răspuns:

Ori o returnezi si cumperi altceva in afara de îmbrăcăminte si încălțăminte, ori mergi cu ea la croitorie să-i facă adăugiri. Ori dacă este cazul sa faci adăugiri corpului. happy

| georgianasiiulia a răspuns:

Sa o returnezi daca ai bonul fiscal si chitanta pe care ti-a dat-o curierul sau la posta.

| Andreipanti a răspuns:

Dacă poți trimiteo înapoi, sau dacă nu o faci mai mare, ii scoți fermoarul de tot și ii pui o specie de bretele