| Anissia278 a întrebat:

Buna!
De ce nu pot sa blochez o persoana pe Facebook?
Acea persoana ma are la prieteni si eu o am dar nu o pot bloca de ce?
Va rog eu mult ajutati-ma
dau funtita!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bănui că trebuie să divortezi de el întâi și apoi să-l blochezi.
Ar fi aiurea să blochezi prieteni.

| GenetiX a răspuns:

Sparge calculatorul. asa nu mai te poate deranja nimeni.

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil fiindca ai probleme cu intelegerea unor notiuni.
A bloca pe cineva pe Fb inseamna s-o indepartezi prima data dintre prieteni, apoi - daca insista - poti raporta persoana la administratorii Fb pentru molestare.
Daca insa vrei doar sa nu-ti apara toate activitatile persoanei respective, atunci ai la dispozitie sa limitezi ce vrei sa vezi: in fereastra unei postari, in coltul din dreapta-sus, ai o mica sageata spre jus, sub forma unei litere "V". Dai click pe acest semn si alegi sa se afiseze doar evenimentele importante sau deloc...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Înseamnă că nu dai 'click' unde trebuie. :)
O persoană o poți bloca, indiferent dacă o ai în lista de prieteni, sau nu.
Te duci al profilul ei, o blochezi și confirmi blocarea. Deci, finalizezi 'procesul'. ))
http://imgur.com/a/fMkiZ

| Ora de net a răspuns:

Buna Anissia,

Poti face acest lucru - mergi la profilul persoanei respective si pe cover photo, in partea din dreapta jos, vei gasi trei punctulete, da click pe ele si mai apoi alege optiunea Block.

Dupa blocare persoana respectiva nu va mai putea vedea profilul tau pe Facebook si nici tu pe al ei.