| ohkay a întrebat:

Buna seara TPU! Am o intrebare legata de Google Hangouts. Este un site sigur?

8 răspunsuri:
| Iulian_Costyn_1997 a răspuns:

Stai linistita! E foarte sigur si foarte bun. Foloseste-l cu incredere asa cum fac eu. Bafta!

| ohkay explică (pentru Iulian_Costyn_1997):

Pot fi precauta in legatura cu camera si microfonul? adica sa nu le activez vreodata din greseala. daca intelegi ce vreau sa spun. Stiu cum sa fac asta in Google Chrome, dar gmail-ul il folosesc pe Explorer

| Rywzor a răspuns:

Pai desigur, pe internet nu esti nicaieri in siguranta, un hacker iti poate afla informatii sensibile usor, daca vrei sa te simti in siguranta peste tot foloseste un VPN.

| RareşTPUro a răspuns:

Normal ca este sigura. Este al celor de la Google totusi. Cea mai mare companie de pe intreg globul. Stai linistita ca este sigura 100% aplicatia!

| ohkay explică (pentru Rywzor):

Habar n-am ce e un VPN. Probabil nici n-as putea sa folosesc unul daca am abonament la o anumita firma.

| Iulian_Costyn_1997 a răspuns (pentru ohkay):

E ok asa, nu ai cum sa le activezi din greseala. Nu se poate intampla nimic grav.

| mihai69 a răspuns:

Da, e sigur.
Camera nu ai cum s-o activezi din greșeală.
În plus, paginile care solicită acces la camera ta NU îl primesc decât DUPĂ ce răspunzi tu afirmativ la o casetă de dialog prin care ți se cere acordul.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Google Hangouts este un serviciu sigur oferit de cei de la Google - mai multe despre el poti citi aici https://support.google.com/......er/2944865