| cristi2112 a întrebat:

Buna TPU... cand o persoana distribuie public pe profilul sau de Facebook o conversatie privata dintre noi, in care I-am specificat sa nu o distribuie, poate fi sanctionat? Si daca da ce ar fi de facut?

5 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Da, ii poți face o recalmatie la Facebook și să specifici de ce nu vrei sa apară postarea, iar Facebook ul ii poate șterge poastrea.

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Ma indoiesc.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Da, ii poți da raport la postare și să specifici de ce de postarea încalcă termeni și condiții Facebook ului

| cuvant a răspuns:

Fa reclamatie la Facebook

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Depinde foarte mult de contextul în care are loc această distribuire. Ne poți da mai multe detalii?