| kopotoru a întrebat:

Buna TPU vreau sa postez filme pe Youtube dar am o problema tot primesc avertismente plus suspendarea contului cred ca e din cauza drepturilor de autor sau ceva de genul. Se poate face ceva ca sa pot posta filme fara sa primesc avertismente? Vreau doar sa postez pentru abonati nu ca sa fac eu profit sau nu stiu ce!

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Atunci când încarci un videoclip pune-l la privat şi după o zi să zicem îi pui pe public.

Varianta 2 :
Pui videoclipu la nelistate sau ceva de genu şi îl va putea urmării numai persoanele cărora le dai tu link-ul ca să nu te trezeşti cu cretinii care să-ți dea report. Pentru varianta 2 ai nevoie de un grup sau o pagina de Facebook în care să pui link-ul de la videoclip. Ce nume ai pe Youtube?

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Pai ai grija ce postezi. Daca incalci drepturile de autor normal ca primesti adverstismente si suspendari.Incearca sa nu para copiat si vezi ca depinde si ce postezi.Ah, si sa nu fac click bate

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca filmele sau melodiile pe care incerci sa le incarci se afla sub incidenta drepturilor de autor, publicarea sau raspandirea lor este ilegala. De aceea, te sfatuim sa nu faci acest lucru.

Mai multe informatii gasesti aici: https://www.youtube.com/......copyright/