| OtherNews07 a întrebat:

Buna, vreau sa vand niste adidasi nike pe olx; e sigur
sa-i vand, adica imi primesc banii? Ii pot livra prin curier, sau merge doar prin posta?
Explicati-mi si mie va rog, cum functioneaza vanzarea!

Răspuns Câştigător
| AlinaInk a răspuns:

Da este sigur, si prin posta si prin curier poti vinde numai sa ceri plata ramburs. In cel mai rau caz nu ridica marfa si iti primesti adidasii inapoi (pierzi doar transportul dus-intors), dar e putin probabil, vorbesti si tu la telefon sa fii sigura ca ii vrea.

3 răspunsuri:
| Biee19 a răspuns:

Hei happy
Daca ai doar o pereche pe care vrei sa o vinzi, iti dau sfatul sa nu o trimiti prin posta sau curier.Dar poti pune anuntul si daca sunt doritori din orasul tau mergi chiar tu sa ii dai pentru a vedea si banii.
Bafta^^

| LadyDee89 a răspuns:

Ii poti pune oricum, dar cu ramburs, adica sa se plateasca suma de bani inainte de a ridica pachetul!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Daca doresti sa vinzi un produs pe OLX, il poti trimite prin ce metoda iti doresti, dar foloseste optiunea de plata ramburs. Practic, pentru a putea ridica/obtine coletul persoana respectiva trebuie sa plateasca suma de bani.

Nu iti recomandam insa sa dai date personale despre tine sau sa te intalnesti cu persoane necunoscute pentru a preda personal coletul.