| Nuamnumecanumelenuarenume a întrebat:

Am un card de alocatie si as vrea sa schimb banca ca sunt dobanzi mari. Cum pot sa o schimb?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate este mare comisionul de administrare a contului sau cel de ridicare bani de la bancomat. Daca banca acorda dobanda mai mare la disponibilul din cont este foarte bine.
Este un pic complicat sa schimbi banca, ar trebui sa obtii card de la alta banca si apoi sa soliciti depunerea alocatiei pe noul card.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banuioesc ca esti minor(a). In acest caz schimbarea trebuie sa o faca parintii. Iti recomand BT si ING Bank. Nu au comisioane.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Te incurajam sa discuti cu parintii tai - avand sub 18 ani nu poti accesa sau schimba singur servicii bancare.