| theforceofgood a întrebat:

Care credeți că sunt avantajele şi dezavantajele rețelelor de socializare ( gen Facebook şi Instagram)?
Dar în comparație cu viață reală?

6 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Prefer socializarea in viata reala, decat ca de pe Facebook.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Avantaje:
- poti comunica oricand cu oricine, nu iti cedeaza inima asteptand scrisori prin posta de la iubi
- Facebook nu imi place si nu prea folosesc, dar e bun pentru promovare daca ai un business mic si sunt destule pagini si grupuri interesante, dar nu prea am eu timp sa stau pe ele.
- Instagram ador, il folosesc pentru ca ma inspira, daca esti pasionat de fotografie, comics, design etc, e usor sa-ti urmaresti artistii preferati sau sa-ti promovezi arta sau sa intri in contact cu persoane pasionate de aceleasi lucruri ca si tine. si la fel, bun pentru business

Dezavantaje sunt doar cand iti influenteaza in mod negativ viata, te fac sa procrastinezi, sa iti compari viata cu altora etc.

| mgtow a răspuns:

Fb ajuta sa deschizi cont intr-o pagina fara sa bagi datele manual. Faza cu cunoscutul pe Facebook nu vad de mare utilitate si instagramu e o prostie

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Eu am renuntat la tot. Extrem de inutile. Vezi toate prostiile de postari si le cunosti intreaga viata doar din postari. Prefer realitatea.

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Așa cum ai observat și tu rețelele sociale au avantaje și dezavantaje și ține de noi cum alegem să le folosim. Mai multe despre internet în general poți afla pe situ-ul oradenet.ro

Sfatul nostru este însă să nu comparăm rețelele sociale cu viața reală, ele nu sunt același lucru happy Viața nostră și relațiile cu ceilalți sunt cele care contează iar internetul este doar un instrument prin care putem îmbunătății și ușura viața dacă îl folosim corect.

| Webage a răspuns:

Acest articol se adresează în special persoanelor care au decis să își promoveze brandul, produsele, serviciile sau poate imaginea personală, bazându-se exclusiv pe rețeaua de socializare Facebook. Paginile de Facebook se creează rapid, sunt la îndemâna tuturor, sunt foarte utile dar nu și suficiente.

https://webage.ro/10-dezavantaje-ale-unei-pagini-de-facebook/