| LawlietL886 a întrebat:

Care este numărul maxim de prieteni pe care îi poți avea pe Facebook?

18 răspunsuri:
| Cosmin183M a răspuns:

4998 ceva de genu

| alin1317 a răspuns:

5000 funda?

| KarolS a răspuns:

5000 este numarul maxim.

| itisnotimportant a răspuns:

5000.

| Valentin15 a răspuns:

Numarul maxim pe care poti sa-l ai este de 5.000.

| Donsavas a răspuns:

Poti avea maxim 5000 de prieteni si o infinitate de urmaritori

| asperger3 a răspuns:

5000 de prieteni.

| Betty12345678 a răspuns:

| tintareco a răspuns (pentru Betty12345678):

De unde şti?

| Betty12345678 a răspuns (pentru tintareco):

Atatia am

| tintareco a răspuns (pentru Betty12345678):

Şi la 5000 te-a blocat?

| Betty12345678 a răspuns (pentru tintareco):

Nu mai puteam da adaug

| tintareco a răspuns (pentru Betty12345678):

Nu mai puteai să adaugi? Păi atunci, te-a blocat.Prin urmare cifra este de 5000. Punct.

| Betty12345678 a răspuns (pentru tintareco):

Cum adica m-a blocat?

| tintareco a răspuns (pentru Betty12345678):

Păi dacă nu mai puteai să adaugi...

| Superior a răspuns:

4999,pentru ca al 5000 prieten esti tu! (no sense)

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Numarul maxim de prieteni pe care il poti avea pe Facebook este de 5000. Daca doresti sa fii in contact cu un numar mai mare de persoane poti sa-ti activezi optiunea Follow (de urmaritori) sau sa iti faci o pagina de produs/serviciu.

Insa, avand in vedere ca expunerea publica poate duce la anumite probleme (hartuire, furt de date personale etc.), noi te sfatuim sa adaugi in lista de prieteni doar persoanele pe care le cunosti si in care ai incredere.

| deeeaqq a răspuns:

5k, adică 5000.