| use5name a întrebat:

Care profil este mai bun filologia sau turism si alimentatie si la ce se da bacul la ambele

Răspuns Câştigător
| Răzvi4Deni a răspuns:

Filologia este un profil mai bun, care te mobileaza mai bine. La acest profil se intra si cu media mai mare, pe cand turismul si alimenttie e un profil mai usor...în general, la liceele tehnologice se regaseste. La filologie dai examenul de bacalaureat din Romana, Istorie, si engleza. Plus ca filologia iti deschide mai multe posibilitati. Succes! Pentru turism si alimentatie poti sa nu inveti, ca tot intri.

2 răspunsuri:
| use5name explică (pentru Răzvi4Deni):

Deci ar fi mai bine sa optez pentru Turism si Alimentatie!

| Răzvi4Deni a răspuns (pentru use5name):

Ce spun eu si ce întelegi tu... Opteaza pentru turism si alimentatie daca vrei sa fii ghid turistic, sa-i plimbi pe altii sa viziteze locuri, in loc sa stai cu familia ta. E alegerea ta dar de la acest profil nu prea ai portite spre un viitor stralucit. Cei care merg acolo, merg doar asa, sa nu stea acasa!