| Jpcooperfan a întrebat:

Caut de mult un tricou și norocul a făcut să-l găsesc. Problema e că site-ul pare puțin ciudat.
https://toxicbubbles.ro/
Știe cineva dacă e de încredere?

Răspuns Câştigător
| Stropdeploaie a răspuns:

Da site un site de încredere și securizat! Poți cumpăra fara griji!
Să ți zic și altceva ...toate site urile care au un lacateel în dreptul *https*... Înseamnă că respectivul site este securizat! Și deci de încredere!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zece lei livrare prin poșta - nu riști [mai] nimic (au adresa, telefon etc)

| Stropdeploaie a răspuns:

Da site este securizat și de încredere! Poți cumpăra fara griji!

| CM7YRE a răspuns:

Nu are legatura cu certificatul de securitate sau alte chestii, ideea e ca platesti ramburs, adica atunci cand primesti produsul. Sunt sanse mari ca site-ul sa fie in regula, daca era "tepar" nu iti trimitea produsele "pe-ncredere". Poti totodata sa fi pacalit, ca produsele sa nu fie "originale" sau sa primesti altceva, dar slabe sanse. Desfaci coletul de fata cu curierul/la posta, si in caz de ceva faci o plangere.

| Ora de net a răspuns:

Bună,

Pentru a te asigura ca un site de cumparaturi este de incredere te incurajam sa verifici daca acesta are date de contact, adresa magazinului fizic si datele fiscale ale firmei. De asemenea, poti incerca sa cauti pe internet recenziile altor utilizatori legate de situl respectiv.